1. kolo Prostějov- Modřice

04.05.2014 10:48

K prvnímu utkání nové sezóny jsme odjeli kompletní. Hrálo se na antuce za krásného slunečného počasí.

V úvodních dvojicích se body dělily. V souboji prvních dvojic jsme díky špatnému začátku domácích zcela ovládli úvodní set, v dalších dvou jsme ovšem tahali za kratší konec - 1:0. Ve druhé dvojce domácí získali první sadu po poslední možné výměně, nám se ovšem taky povedl obrat a bylo vyrovnáno - 1:1.

V zápase prvních trojic byla úvodní sada vyrovnaná, koncovka patřila naší formaci. Druhý set jasně vyzněl v náš prospěch - 1:2. V duelu druhých trojic se hrálo v obou setech vyrovnaně do poloviny.  ve druhé už jsme byli lepší a získali třetí bod - 1:3. Naše třetí dvojka využila v prvním setu chyb soupeře a jasně zvítězila. Ve druhém nastalo trochu trápení a soupeř se držel až do stavu 6:6. Pak jsme se zlepšili a snadno došli pro čtvrtý bod - 1:4. Do singlu nastoupil David Burian a zahrál proti favorizovanému Robovi fantastický první set. V následujících dvou ovšem domácí singlista svou roli zvládl - 2:4. V první odvetné trojici jsme začali dobře, ovšem vlastními chybami jsme nabídli domácím možnost vrátit se do hry o vítězství a ti toho také využili. Druhý set jsme zvládli lépe my. Třetí set jsme začali dvěma nepřesnostmi, domácí nám to sice vrátili, ale zbytek setu patřil jim - 3:4. První set druhé odvetné trojice rozhodla dlouhá výměna za stavu 9:9, kdy z velmi těžké pozice zabodoval domácí mladíček Ftačník. Ve druhém setu jsme měli slibný začátek, ovšem od poloviny setu se domácí dostali o dva míče nahoru a možnost vyrovnat stav utkání si vzít nenechali - 4:4. Šlo se do závěrečných dvojic a v té první nám domácí hráči svými chybami hodně pomohli. Nezvládli vůbec úvod prvního dějství a my jsme šli jasně do vedení. Druhý set byl daleko vyrovnanější, ale v koncovce jsme byli o míč opět lepší my - 4:5. V posledním duelu celého utkání jsme v prvním setu bojovali s vlastním příjmem a umožnili domácím snadné vítězství. Ve druhé sadě se naše hra malinko zlepšila, šli jsme do vedení 4:1. Pak ovšem přišla opět série chyb a domácí zaslouženě vyrovnali.