2. kolo Modřice-Zvěrkovice

04.05.2014 10:49

K utkání 2. kola dorostenecké ligy jsme nastoupili poprvé na domácím hřišti a opět kompletní.

V zápase prvních dvojic jsme soupeři nedali žádnou šanci myslet na úspěch a velmi rychle a snadno jsme zvítězili - 1:0. V duelu druhých dvojic nám utekl úvod první sady a museli jsme tak dotahovat náskok soupeře. Povedlo se a poslední míč patřil nám. Druhý set byl vyrovnaný do stavu 6:6. Pak jsme už soupeři nedovolili ani bod - 2:0.

První set úvodního duelu trojic byl z naší strany jednoznačný a snadno jsme se ujali vedení. Ve druhém setu jsme udělali několik chyb na útoku a soupeři jsme druhé dějství prakticky darovali. Rozhodující sadu jsme ale zcela ovládli a připsali si třetí bod - 3:0. V prvním setu druhého zápasu trojic, jsme vyrobili v první sadě tolik nevynucených chyb, že jsme na vítězství vůbec nemohli pomýšlet. Ve druhém setu jsme se o malinko zlepšili a vybojovali těsné vítězství. V rozhodujícím setu jsme soupeři povolili pouze jeden bod - 4:0. Úvod zápasu vložených dvojic vůbec nenapovídal nějakému dramatu. V pohodě jsme šli do tříbodového trháku a soupeř vypadal velmi odevzdaně. Pak jsme ovšem přestali jednak bodovat a hlavně kazit svoje útoky. Vyvrcholilo to tím, že jsme v prvním setu nejtěsnějším poměrem podlehli. Druhá sada nabídla několik dlouhých výměn a končilo se opět za stavu 9:9. Jakub Štěpánek zahrál poslední míč klepákem a šlo se do rozhodujícího dějství. V něm jsme soupeři hned na začátku odskočili, ale ten dokázal srovnat. Povedl se nám i druhý trhák a vítězství jsme si už vzít nenechali - 5:0. V singlu nastoupil kapitán Michal Bertko a měl se svým soupeřem velké trápení. V první sadě zkazil spoustu útoků a dovolil zvěrkovickému singlistovi jít do vedení. Ve druhém setu zpřesnil hru a srovnal. Ve třetím setu opět chyboval a jeho soupeř měl za stavu 8:9 dva mečboly. Náš hráč srovnal a při posledním útoku skončil míč od hostujícího Buriana v autu. Hosté z jižních Čech tak odjeli s kanárem.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Bertko, Nykl - Burian, Pils   2:0 (10:2, 10:4)

Gulda, Halva - Sliacký, Hrdlička D.   2:0 (10:9, 10:6)

Bertko, Burian, Štěpánek (Putna) - Burian, Tůma, Pils   2:1 (10:5, 9:10, 10:5)

Gulda, Halva, Nykl (Hanus) - Hrdlička V., Sliacký, Hrdlička D.   2:1 (7:10, 10:8, 10:6)

Burian, Hanus (Štěpánek) - Hrdlička V., Tůma   2:1 (9:10, 10:9, 10:8)

Bertko - Burian   2:1 (7:10, 10:6, 10:9)

Sety v utkání: 12:4

Rozhodčí: Pelikán, Arcanidu

Diváci: cca 20

Délka utkání: 2 hodiny 25 minut