4. kolo Modřice- Horažďovice

04.05.2014 10:52

V utkání s týmem z podhůří Šumavy jsme nastoupili bez Jana Hanuse.

Oba sety úvodní dvojice byly vyrovnané, ale neustále jsme to byli my, kdo byl o míč vepředu. Koncovku jak prvního, tak druhého setu jsme zvládli a šli jsme do vedení - 1:0.

V souboji druhých dvojic měl v obou setech na útoku několikrát výpadek hostující Lukáš Hokr a dokázali jsme toho využít - 2:0. V prvním zápase trojic se hrálo vyrovnaně do poloviny úvodní sady, pak jsme získali převahu nad chybujícím soupeřem a ve druhém už čněl nad hostujícím Pivničkou, náš, velmi dobře hrající kapitán Michal Bertko - 3:0. Za tohoto stavu se nad modřickým kurtem prohnala bouřka s vydatným deštěm a přerušila utkání na hodinu a dvacet minut. Domácí hráči si zajezdili s košťaty, upravili hřiště a pokračovali ve své jízdě za dvěma body. V následujícím duelu trojic se na útoku prosazoval zejména Halva a celý první set jsme byli ve vedení. Ve druhém jsme na začátku pustili soupeře do dvoubodového trháku, ale srovnali jsme a při poslední výměně nastřelil Halva hostujícímu blokaři ruku. Za zmínku stojí, že ten ji sportovně přiznal - 4:0. Ve vložené dvojce jsme měli výraznou věkovou převahu, ovšem hosté odehráli paradoxně nejvyrovnanější duel dne a sahali po vítězství. V prvním setu naše dvojka udělala obrovské množství  nevynucených chyb a šikovní hosté toho využili. Druhou sadu jsme odehráli správně a srovnali jsme. Ve třetím setu jsme začali dobře a hned jsme vedli 7:5. Soupeř srovnal, šli jsme znovu do vedení 8:7. Po zkaženém servisu hosté srovnali a v další výměně si vybojovali dva mečboly. Dokázali jsme vyrovnat, při poslední výměně chytil Burian útok a sám zakončil mezi oba horažďovické mladíčky - 5:0. V singlu nastoupil kapitán Bertko a po nepovedeném úvodu, kdy prohrával v prvním setu 1:4, zahrál velice povedený zápas a nedal hostujícímu kapitánovi Hokrovi žádnou šanci na kosmetickou úpravu výsledku celého utkání.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Bertko, Nykl - Cibulka, Rychlý   2:0 (10:8, 10:9)

Gulda, Halva - Hokr L., Pivnička   2:0 (10:8, 10:8)

Bertko, Burian, Štěpánek (Putna) - Pivnička, Hokr L., Hokr F.   2:0 (10:7, 10:3)

Gulda, Halva, Nykl - Rychlý, Cibulka, Buriánek (Slavíček)   2:0 (10:7, 10:9)

Burian, Štěpánek (Putna) -  Hokr F., Slavíček (Buriánek)   2:1 (5:10, 10:3, 10:9)

Bertko - Hokr L.   2:0 (10:6, 10:3)

Sety v utkání: 12:1

Rozhodčí: Iláš, Pelikán

Diváci: cca 10

Délka utkání: 3 hodiny 22 minut (na 1 hodinu 20 minut přerušeno kvůli dešti)